Jump to content

Bară longitudinală New Korando C200 / 2015


Recommended Posts

Salut tuturor posesorilor Korando! 👋

Ca și primă postare vin cu o înrebare întrebătoare referitor la situație mai rară însă cu speranța de rezolvare .

Korando-ul meu nu are bară longitudinală.Însă de la mașina anterioară am 2 suporturi de biciclete plafon Thule pe care aș vrea să montez.

Am făcut rost de un set de bări longitudinale de pe un Korando 2011 C200(modelul cu lampa fără LED uri de fabrică) însă nu sunt sigur daca ele ar fi compatibile.

•Ca și aspect par să fie identice.

•Am desfăcut plafonul să văd în mare dacă are locaș pt găuri însă nu am obsevat nimic.

•Iar pe sus are lipită o bandă pe care dacă aș desface nu sunt sigur dacă o pot pune înapoi fiind lipit .

Eventual dacă cineva a mai montat/demontat aceste bări longitudinale mă poate lămuri cum se montează/sunt compatibile? aceste modele fără bări long. nu au găuri marcate ?

Am nevoie de orce accesoriu special?

 

Mulțumesc anticipat dacă poți contribui la acest topic. 

 

 

Ca și model am văzut modele asemănătoare și cu, și fără aceste băti longitudinale...și e cam confuz..

WhatsApp Image 2023-03-05 at 17.45.22.jpeg

WhatsApp Image 2023-03-05 at 17.45.06.jpeg

1 11.JPG

11 2.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Salut tuturor posesorilor Korando! 
Ca și primă postare vin cu o înrebare întrebătoare referitor la situație mai rară însă cu speranța de rezolvare .
Korando-ul meu nu are bară longitudinală.Însă de la mașina anterioară am 2 suporturi de biciclete plafon Thule pe care aș vrea să montez.
Am făcut rost de un set de bări longitudinale de pe un Korando 2011 C200(modelul cu lampa fără LED uri de fabrică) însă nu sunt sigur daca ele ar fi compatibile.
•Ca și aspect par să fie identice.
•Am desfăcut plafonul să văd în mare dacă are locaș pt găuri însă nu am obsevat nimic.
•Iar pe sus are lipită o bandă pe care dacă aș desface nu sunt sigur dacă o pot pune înapoi fiind lipit .
Eventual dacă cineva a mai montat/demontat aceste bări longitudinale mă poate lămuri cum se montează/sunt compatibile? aceste modele fără bări long. nu au găuri marcate ?
Am nevoie de orce accesoriu special?
 
Mulțumesc anticipat dacă poți contribui la acest topic. 
 
 
Ca și model am văzut modele asemănătoare și cu, și fără aceste băti longitudinale...și e cam confuz..
173184817_WhatsAppImage2023-03-05at17_45_22.thumb.jpeg.92d92f356fdcae1c9235bc737e313b31.jpeg
646247399_WhatsAppImage2023-03-05at17_45_06.thumb.jpeg.c1b508cacd3b7868b925bbeb44aaf0ce.jpeg
1050859659_111.JPG.78d8d438264b176ac60f52eb80150691.JPG
1519313361_112.JPG.85dfc16907cafb1c6dc408dfce18a94e.JPG
Distanta intre șuruburile de prindere e mai mare decât lățimea acelui ornament de pe plafon, una din gauri cade în exterior. Se pare că nu le poți monta decât dacă faci tu găurile in plafon.

Trimis de pe al meu moto g32 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Mersi de rãspuns, da, l-am transpus pe plafon, unul se aflã in exetriorul locasului(dungii ) decât sã aplic o gaurã în plafon, dupã care nu e garantat cã ar prinde,bine mai si risc sa se infiltreze apa. Daca as vedea o barã direct de la modelul meu m-as lamuri sigur însã nu am gãsit cu o pozã cum am postat

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Eventual ar mai fi optiunea s-o anulez acel ornament. Cred cã ar prinde si asa fara probleme insa inainte sa ma apuc poate mã mai lãmuresc de aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...