Jump to content

Cablu data pentru Android Auto


Diomet

Recommended Posts

Mă tot lupt cu găsirea unui cablu care să nu se deconecteze.

Cablurile din ultimii ani de la Samsung sunt cam execrabile, unele nici nu se conectează cu AA, doar încarcă.

O să le pomenesc pe ultimele 2 pe care le-am folosit.

1. Ugreen, 40cm. A fost ok pentru câteva luni după care a început să deconecteze.

2. Baseus (acesta)

Mufele intră mult mai greu, sunt mai fixe. Am ales de 1m pentru a putea face o poză spre exemplu, fără a deconecta Navigația/muzica

The quieter you become, the more you can hear...
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Daca este usb type c incerca cu un cablu de Xiaomi fast charge de 5 sau 6A. Dar sa fie original. Merge la sigur. Testat cu al meu Xiaomi și cu Samsung-ul soției pe aceași mașina 

Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

  • 11 months later...

Salut, eu pana la urma am lasat acolo cablul ala gri USB-C care se gaseste la Ikeea, strans cu elasticul lui cat sa fie suficient de lung (cablul are cam 1m si este destul de calitativ), iar bucla ramasa si telefonul le tin in suportul de pahare (care la mine sta gol), cu mufa in sus, sau pe scaunul din stanga cand este liber. Am mai avut un cablu mai scurt, de 0.5, cu mufa de la telefon la 90grade, Baseus, dar mi-am dat seama ulterior ca de fapt nu-mi este bun pt. ca mai folosesc telefonul din cand in cand legat la masina. I In fine, oricum toate cablurile astea sunt consumabile, mai mult de 1 an nu ma astept sa tina, cand simt ca nu mai intra ferm in telefon e clar ca trebuie altul. Pe de alta parte, decat sa se duca mufa din telefon, prefer sa tot schimb la cabluri.

  • Like 1
Link către comentariu
Distribuie pe alte platforme sociale

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...